معرفی و دانلود نرم افزار The Brain Explorer 2

 

نرم افزار The Brain Explorer 2 توسط موسسه مغز آلن ساخته شده است. به کمک این نرم افزار می‌توان آناتومی مغز انسان و موش را در مقیاس‌ها و برش‌های مختلفی مشاهده و بررسی کرد. علاوه بر این، این نرم افزار حاوی یک دیتابیس بسیار کامل از ژن‌های مرتبط با هر کدام از نواحی مغز انسان و موش نیز است. این نرم افزار حاوی اطلس مغز انسان، اطلس مغز موش و اطلس رشد مغز موش است.

برای دریافت فایل نصبی نرم افزار، به این آدرس مراجعه کنید. در انتهای صفحه، با کلیک بر روی سیستم عامل مورد نظرتان یک فایل نصبی حدودا ۲ مگابایتی را دریافت خواهید کرد. بعد از دریافت فایل آن را نصب کنید.

برای باز کردن نرم افزار، می‌توانید به مسیری که نرم افزار را نصب کرده‌اید مراجعه کنید و یا در صورت وجود، از شورت‌کات ایجاد شده بر روی دسکتاب استفاده کنید.

توجه: ممکن است پس از نصب نرم افزار در سیستم عامل ویندوز ۱۰ شورت‌کاتی در دسکتاپ ایجاد نشود، در این صورت با جستجوی نام نرم افزار در قسمت جستجوی ویندوز می‌توانید نرم افزار را پیدا کرده و اجرا کنید.

در اجرای اولیه نرم افزار، پنجره‌ای را مشاهده خواهید کرد که از شما می‌خواهد اطلس‌های مورد نظرتان را انتخاب و دانلود کنید. شما می‌توانید بسته به میل خود، تمامی اطلس‌ها و یا فقط تعداد مشخصی را دانلود کنید. بسته به سرعت اینترنت‌تان این مرحله اندکی به طول خواهد انجامید.

پس از دانلود و نصب اطلس‌های مورد نظرتان، وارد فضای نرم افزار خواهید شد. در این مرحله می‌توانید از امکانات و ابزارهای نرم افزار استفاده کنید. در تصویر پایین نمایی از اتصالات نورونی مغز موش و در ستون کناری گزینه‌ها و امکانات نرم‎افزار را می‌توانید مشاهده کنید.

برای آشنایی کامل با نحوه کار و امکانات این نرم افزار می‌توانید به این آدرس در سایت سازنده نرم افزار مراجعه کنید.

اشتراک گذاری در:
صادق آدینه
صادق آدینه
کارشناس ارشد علوم شناختی و متخصص نورومارکتینگ هستم و علاقه‌مند به نوشتن درباره‌ی فلسفه، علم، روانشناسی، سینما و موسیقی.

دیدگاه‌ها

avatar
wpDiscuz